En İyi Animason Filmleri – Netflix

Abonelik sisteminin yaygınlaşmaya başlamasıyla bir arada herkes tarafından duyulan Netflix, bünyesinde birçok hoş dizi ve sinema barındırıyor. Bu sinemaların bir kısmı ise animasyon formunda. Her ne kadar “animasyon sinemaları çocuklara göredir” anlayışı hâlâ olsa da, birçoğu tıpkı halde yetişkinlere de hitap ediyor. Biz de sizler için Netflix'te bulunan en düzgün 10 animasyon sinemasını listeledik

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)

Genç Millet Morales, tüm gerçeklikleri tehdit eden kötülüğü durdurmak için başka gerçekliklerden beş meslektaşıyla -namı öteki öbür Spider-Man'ler ile- birlikte çalışarak, kendi gerçekliğinin Örümcek Adam'ı olur.

Coco (2017)

Ailesinin cetlerinin müzik yasağı ile karşı karşıya olan müzik aşığı Miguel, efsanevi bir şarkıcı olan büyük büyük dedesini bulmak için Ölüler Ülkesi'ne girer.

Mulan (1998)

Ordudaki babasını mevtten kurtarmak isteyen genç bir kız, gizlice babasının meskenine sarfiyat ve bu süreçte Çin'in en büyük kahramanlarından biri olur.

Incredibles 2 (2018)

İnanılmaz Aile'de bu sefer roller değişiyor. Bob Parr (Mr. Incredible) mesken işleriyle ilgilenirken, eşi Helen (Elastigirl) dünyayı kurtarmakla meşguldur.

Coraline (2009)

11 yaşındaki maceracı bir kız, kendini kendi hudut bozucu meskeninin eksiksiz hale getirilmiş olduğu bir dünyada bulur. Ama bu dünyanın kimi sırları vardır.

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro (1979)

Gösterişsiz bir hırsız, ümitsizlik çetesi ve maharetsiz bir polis, makus adamın pençesinden bir prensesi kurtarmak için uğraş eder ve zımnî bir hazinenin anahtarının bir modülü olan sırrı öğrenir.

My Life as A Zucchini (2016)

Genç bir çocuk, annesini kaybettikten sonra güveni ve gerçek sevgiyi öğrenmeye başladığı yaştaki öteki yetimlerle birlikte bir bakım evine gönderilir.

The End of Evangelion (1997)

End of Evangelion, Neon Genesis Evangelion dizisinin sonunu silip büsbütün farklı bir sonla karşımıza çıkıyor

April And the Extraordinary World (2015)

Sene 1941, ama Fransa bilim insanlarının gizemli biçimde ortadan kaybolduğu ve 5. Napolyon tarafından yönetildiği 19. yüzyılda sıkışıp kalmıştır. Genç bir kız olan April ise kendi bilim insanı ebeveynlerini aramaya sarfiyat.

The Little Prince (2015)

Küçük bir kız, onu büyüklerin olduğu dünyaya hazırlamak isteyen annesiyle bir arada yaşar. Komşusu Aviator, küçük kızı her şeyin mümkün olduğu bir dünyayla tanıştırır: Küçük Prens.

Başa dön tuşu