Spider-Man’in Örümcek Hisleri Yeni Bir İsim Kazandı

Marvel Sinematik Evreni’nin yeni sineması olacak olan Spider-Man: Far From Home sinemasının reklam çalışmaları devam ediyor. Son yayınlanan TV tanıtımında May Hala karakterini oynayan Melissa Tomei, meşhur örümcek hislerini “Peter Tingle” olarak isimlendiriyor.

Daha evvel de bu ismin sinemada kullanılabileceği tarafında açıklamalar gelmişti. Çizgi romanlarda örümcek hisleri, Peter’i rastgele bir tehdite karşı uyarıyordu. Yeni sinemada bu hislere verilecek olan isim ise Peter Tingle olarak belirlendi. Bu ismin başka karakterler tarafından kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Olağanda çizgi romanlarda her ihtimale karşı uzayda bile saklı kimliğini koruyan ve maskesini çıkarmayan Spider-Man, kelam konusu MCU olunca neredeyse gazeteye “Ben Spider-Man’im” diye reklam verecek noktaya gelmiş durumda. Çünkü Sipider-Man'in gizli kimliğini bilen oldukça bir karakter var.

Yönetmen Jon Watts’ın açıklamalarına nazaran, Avengers: Endgame’den sonra geçen sinema yeniden de o denli çok karanlık falan olmayacak. Watts, “Bu, Peter için yeni ve karanlık bir ‘Emo’ periyodunun başlangıcı değil. Bütün bu dramatik ve travmatik olaylara karşın, O hala birebir tanıdığımız ve sevdiğimiz Peter.  Benim için değişik olan, bütün bunlarla nasıl başa çıktığını görmekti.” diyor.

Filmde Peter’i Samuel L Jackson ve Quentin Beck/Mysterio ile birlikte çalışırken göreceğiz. Watts, sinemada Peter’in artık bir çocuk olarak değil yetişkin olarak görülmek istediğini belirtiyor. Sinemada, sonunda yetişkin sorumlulukları verilen Peter, bunlarla başa çıkmakta zorlanacak lakin geri dönüş yapması artık mümkün olmayacak.

Film, 2 Temmuz Salı günü gösterime girecek. Olağanda sinemalar cuma günleri vizyona girerken bu sinema için salı gününün seçilme nedeni, ABD içinde 4 Temmuz tatilini kaçırmak istemeyen Disney'in daha fazla izlenmeye ulaşmak istemesi.

Başa dön tuşu