Star Wars Episode 9 bizlere neler sunacak?

Merakla beklenen Star Wars Episode 9 fragmanı sonunda yayınlandı. Star Wars Celebration kapsamında sinemaseverlere sunulması beklenen fragman, görücüye çıktı.

Star Wars Episode 9 bizlere neler sunacak?

Lucasfilm bünyesinde bulunan ve J.J. Abrams yönetmenliğindeki Star Wars Episode IX’ın fragmanı Aralık ayından bugüne en çok beklenen fragmanlar ortasında yer alıyordu. Yayınlanan fragmanla birlikte sinemanın isminin “Star Wars: The Rise of Skywalker” olduğunu da öğrendik.

Star Wars: The Last Jedi sinemasıyla birlikte özgün Star Wars takımının dağılmasının akabinde orjinal grubun son üyesi Mark Hamill’in son Star Wars sineması olması beklenen Star Wars: The Rise of Skywalker’ın oyuncu takımında, evvelki sinemalarda olduğu gibi Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac Kelly Marie Tran ve Domhnal Gleeson yer almaya devam edecek.

Filmin takımına yeni katılan Keri Russel, Dominic Monaghan, Naomi Ackie’nin yanı sıra serinin birinci üçlemesinde Lando karakterini canlandıran Billy Dee Williams da sinemada sürpriz bir biçimde yer alacak. Bilindiği üzere Star Wars serisiyle ilgili çeşitli spin-off dizi projeleri bulunuyor. Bunlardan birinin Disney+ online streaming platformunda gösterilmesi bekleniyor.

Bu dizilerden biri de Jon Favreau’ın yaratıcısı olduğu ve başrolünde Pedro Pascal’ın yer alacağı The Mandalorian dizisinin olacağı bilinenler ortasında yer alıyor. Ayrıyeten bir öteki proje olarak da şimdi ismi muhakkak olmayan ve başrolünde Rogue One: A Star Wars Story filminin başrol oyuncularından Diego Luna’nın Cassian Andor karakterini öyküsünün odağına alacak olan bir dizinin izleyicileriyle buluşması planlanıyor.

Disney CEO’su Bob Iger’ın yaptığı açıklamaya nazaran Star Wars: The Rise of Skywalker’ın akabinde Star Wars sinemalarına orta verilecek. Star Wars: The Rise of Skywalker’ın ülkemizdeki izleyicileriyle 20 Aralık 2019 tarihinde buluşması beklenenler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu