Stranger Things’in Dördüncü Sezonuna Dair Neler Biliyoruz?

Bu sene, Netflix’in en tanınan dizilerinden bir tanesi olan Stranger Things’in üçüncü dönemi yayınlandı. Platformun en tanınan dizilerinden olan üretimin dördüncü dönemiyle ilgili şimdi resmi bir açıklama gelmiş olmasa dahi dizinin yeni dönemiyle yayın hayatına devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Vulture’a konuşan Ross Duffer “dört dönemlik bir şey ve sonra biter” dedi. Serinin imalcisi Shawn Levy ise “Gerçek şu ki dördüncü dönemi katiyetle çekeceğiz ve beşinci dönem için de olasılıklar var. Bunun ötesi çok da olası olmaz” tabirlerini kullandı. Bu usul durumlarda Netflix’in de fişi erkenden çekme ihtimali pek yok diyebiliriz.

Esasen Stranger Things, tıpkı American Horror Story üzere antoloji serisi olarak planlanmıştı lakin dizinin çocuk oyuncularının popülerliği planları değiştirdi. Pekala dizinin dördüncü dönemine dair bilinen şeyler neler?

Dördüncü dönemin yayınlanma tarihi

Duffer Kardeşler, dizinin yeni dönemlerini ABD’deki tatil günlerine nazaran ayarlıyorlar. Dizinin ikinci dönemi Halloween’de, üçüncü dönemi ise 4 Temmuz’da yayınlanmıştı.

Dizinin bir yılbaşı özel kısmının gelmesine pek ihtimal verilmiyor. Yeni dönem için bahar aylarının daha muhtemel olduğu düşünülüyor. Ayrıyeten dizinin üçüncü dönemi 1985 yılında geçiyordu ve bir hayran teorisine nazaran, dizinin dördüncü dönemi 26 Nisan 1986 yılında gerçekleşen Çernobil faciasına el atabilir.

Henüz dizinin yeni döneminin ne vakit yayınlanacağına dair net bir tarih bulunmuyor lakin dönem ortasında 1-2 yıllık boşluklar bıraktıkları düşünülürse 2020 sonları yahut 2021 başları dördüncü dönemin beklenen yayınlanma tarihi olabilir.

Kimler dönüş yapacak?

Dizinin dördüncü dönemi resmî olarak açıklanmadığı için yeni dönemde yer alacak oyuncular da açıklanmadı. Fakat üçüncü dönemde gördüğümüz Finn Wolfhard (Mike), Millie Bobby Brown (Eleven), Gaten Matarazzo (Dustin), Sadie Sink (Max) ve Joe Keery’nin (Steve Harrington) dördüncü dönemde da yer alması epeyce olası.

Ayrıca üçüncü dönemde hayranların karşısına Robin karakteriyle çıkan Maya Hawke’nin de yeni dönemde yer alması epey mümkün.

Altta yer alan iki paragraf dizinin üçüncü dönemiyle ilgili spoiler içermektedir!

Yeni dönemde kimlerin yer almayacağı hususundaysa Dacre Montgomery (Billy) ve Alec Utgoff (Alexei) ikilisinden neredeyse eminiz diyebiliriz. Dizinin dönem finalinde ölen Şef Hopper karakterinin de dördüncü dönemde tekrar dönüş yapıyor olması hayli mümkün.

Dizinin üçüncü dönemin finalinde Hawkins kasabasından taşınan Winona Ryder (Joyce) ve Charlie Heaton (Jonathan) yeni dönemde geri dönüş yapabilir ya da daha ufak rollere sahip olabilir.

Başa dön tuşu