Ünlü Marvel Oyuncuları ve Dublörleri

Marvel Sinematik Kozmosu (MCU) sinemaları geçtiğimiz 10 yılın tahminen de en çok bilinen, en çok gişe hasılatları yapan sinemaları olmayı başardı. Bu sinemaların bu kadar tanınan olmasındaki etkenlerden bir tanesi de yıldız oyuncuları ve epeyce başarılı aksiyon sahneleriydi.

Ancak birçok sinemada olduğu üzere MCU sinemalarında de ünlü oyuncuların güçlü sahnelerinde onların yerlerine oynayan dublörleri bulunuyordu. İşte yıldız oyuncular ve dublörleri:

Chris Hemsworth ve dublörü Bobby Holland

Bu kare üçüncü Thor sineması olan Ragnarok setinde çekildi yani Thor’un gözünü kaybettiği sinema.

Sebastian Stan ve dublörü James Young

Winter Soldier (Kış Askeri) Bucky’yi canlandıran Sebastian Stan’in, bilhassa Infinity War’da epeyce sıkıntı sahneleri bulunuyordu. İşte o sahnelerde Stan değil Young yer alıyordu.

Anthony Mackie ve dublörü Aaron Toney

Aslında burada asıl vurgulayacağımız şey Falcon’u canlandıran Anthony Mackie değil dublörü Aaron Toney olacak. Toney, Ant-Man ve Captain America sinemalarının yanı sıra Pirates of the Caribbean ve Transformers sinemalarında de çalıştı.

Mark Ruffalo ve dublörü Anthony Molinari

Birbirine en çok benzeyen ikilinin Ruffalo ve Molinari ikilisi olduğunu söylemek mümkün. Hulk’ın CGI ile halledilmesi münasebetiyle Molinari’nin çok da ağır ve şiddetli sahnelerde yer almadığını söyleyebiliriz.

Andrew Garfield ve dublörü William Spencer

Andrew Garfield’lı Spider-Man MCU’da yer almadı ve Andrew Garfield da artık Spider-Man’i canlandırmıyor. Lakin maskeli bir harika kahraman için bile gereğince benzediğini söyleyebiliriz.

Chris Evans ve dublörü Sam Hargrave

Evans’ın dublörü Hargrave aslında yalnızca bir dublör değil. Kendisi bir aktör, aksiyon sanatkarı ve dublör koordinatörü.

Scarlett Johansson ve dublörü Heidi Moneymaker

Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Black Widow’un sinemalarda girdiği aksiyon sahnelerini düşünürsek dublörünün hayli yavuz olması gerektiğini söyleyebiliriz ki görünüşe nazaran Heidi Moneymaker da bu türlü birisi.

Tom Hiddleston ve dublörü Paul Lacovara

Paul Lacovara da tıpkı Sam Hargrave üzere bir aktör ve epey başarılı da bir dublör. Kendisi yalnızca MCU sinemalarında değil ayrıyeten Kong: Skull Island ve Baby Driver sinemalarında de vazife aldı.

Chris Pratt ve dublörü Tony McFarr

Tony McFarr, yalnızca MCU sinemalarında değil ayrıyeten Jurassic World’de de Chris Pratt ile birlikte çalıştı.

Karen Gillan ve dublörü Kelly Richardson

Özellikle ağır makyaj olması sebebiyle Richardson ve Gillan’ın birbirine epey benzediğini rahatça söyleyebiliriz.

Dave Bautista ve dublörü Rob De Groot

Dave Bautista’nın canlandırdığı Drax the Destroyer karakterinin set için hazırlanmasının epey uzun sürdüğünü söylemeye gerek yok herhalde. Buna bir de dublörünü ekleyince sette çalışan makyaj takımının epeyce zorlandıklarını söylemek işten bile değil.

Clark Gregg ve dublörü Dane Farwell

Clark Gregg ve Dane Farwell’in bu fotoğrafı bir Game of Thrones kısmından alınmış üzere duruyor güya.

Zoe Saldana ve dublörleri

Saldana’nın dublörlerinden bir tanesi aksiyon sahnelerinde yer alırken oburu çocukluk vaktini canlandırmıştı.

Sizce hangi dublör – oyuncu ikilisi birbirlerine daha çok benziyor? Fikirlerinizi ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu