Stranger Things’in Efsane Sahnesini, Senaryosuyla İzleyin

Stranger Things, bir küme çocuğun bir grup doğaüstü olayları kendi başlarına çözmeye çalıştıkları nostaljik bir üretim olarak dikkat çekiyor. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not alan üretimin geçtiğimiz günlerde üçüncü dönemi yayınlanmıştı. Döneme damga vuran sahnelerden birinin nasıl hazırlandığı ortaya çıktı.

Yazının buradan sonrası, Stragner Things dizisinin üçüncü dönemi hakkında spoiler içeriyor. Devam edip etmemek size kalmış durumda. 

Senaryolar, kağıt üzerindeki sözcüklerden fazlasıdır. Sinemaya mana katan şey gördüğümüz imajlar olsa da o imajları bir kıssayı ne kadar âlâ anlattıklarına nazaran benimseriz. Sinemacılar, güzel bir senaryo olmadan uygun bir sinema çekilemeyeceğini söyler. 

Twitter’da Screenplayed isimli hesapta paylaşılan bir görüntüde, Stranger Things dizisinin 3. döneminde yer alan ve öne çıkan bir sahne, senaryosu ile bir ortada paylaşıldı. 

Dizinin 3. döneminde karakterlerden birinin başkasına ilan-ı aşk etmesi ve öbür karakterin eşcinsel olduğunu belirtmesi üzerine yaşadığı şoku gördüğümüz sahne, senaryoda yer alan yönlendirmeleriyle bir arada daha da eğlenceli hale geliyor. Metin akışı, sahnenin suratına ayak uyduracak biçimde oluyor. 

Bu sahneyi, dizinin direktörlüğünü de yapan Duffer Brothers kaleme aldı.

Başa dön tuşu