Matrix 4 İçin ‘Genç Morpheus’ İddiası Giderek Güçleniyor

Aylar süren söylentilerin akabinde Warner Bros., Matrix efsanesinin dördüncü sinemasının etkin geliştirme safhasında olduğunu onayladı. Tüm bunlara ek olarak yardımcı direktör Lana Wahcowski'nin yanı sıra Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss'un da sinemada olacağı belirtildi. Tüm bu hoş haberlerin büyüsüne kapılan hayranlar uzun bir mühlet bu memnunlukla muhakkak bir noktayı gözden kaçırmış olsa da, bir mühlet sonra akıllarda bir soru işareti oluştu.

Filme geri dönecekler açıklandığı müddet içerisinde her şeyin başlangıcı olan “Mavi hap mı, kırmızı hap mı?” sorusunu soran ve Morpheus karakterine hayat veren Laurence Fishburne'ün ismi, sinemaya dönecek aktörler içerisinde yer almıyordu. Variety'den Justin Kroll, yapıma yakın olan kaynaklarından aldığı bilgilere nazaran daha genç bir aktörün Morpheus'un gençlik 'enkarnasyonunu' oynayacağını belirtti.

“Kendinize 'Morbius nerede?' diye sorduysanız, kaynaklardan sinemanın nerede ve ne vakit çekileceğini ve yetkili bireylerin genç Morbius'u oynaması için muhtemel aktörler aradıklarını bildiğimi söyleyebilirim.”

Keanu Reeves'in ve Carrie-Anne Moss'un Neo ve Trinity karakterlerini canlandıracağı bilinirken genç bir Morpheus'un eskiye dönük anlarda mı ortaya çıkacağı yoksa sinemada büsbütün mi oynayacağı şu an için bilinmiyor. Ayrıyeten Fishburne'ün sinemada kesin bir biçimde olup olmayacağına dair bir bilgi de bulunmuyor.

Filmin onaylanmasından evvel ortaya çıkan tezlerde Michael B. Jordan, bilinmeyen bir rolde sinemada bulunmayı istediğini belirtmiş, birebir vakitte yardımcı direktörlük vazifesini de üstlenebileceğini tabir etmişti. Warner Bros.'un farklı bir yapım şirketiyle çekmeyi düşünmesi sebebiyle Jordan'ın sinemada olup olmayacağı konusunu ilerleyen vakitlerde görebileceğiz.

Tüm bu olayları özetleyip bir çıkarım yapmamız gerekirse genç bir Morpheus arayışı ve sinemada bilinmeyen bir role sahip olduğu sav edilen genç Michael B. Jordan ile genç bir Morpheus aktörünün ortaya çıkabileceğini söyleyebiliriz. Yeniden de bunun sırf bir çıkarım olduğunu. Matrix efsanesinin dördüncü sineması için net bir Morpheus karakterinin belirlenmediğini unutmayın.

Başa dön tuşu