Elektrik Savaşları’nın Türkçe Posteri Yayınlandı

Nikola Tesla’nın günümüzü şekillendiren ve teknolojiye taraf veren birçok icadın altına imzası attığını, birçok gelişmenin de öncüsü olduğunu artık bilmeyen kalmadı. Bilhassa Tesla ve Thomas Edison ortasındaki münasebet ve rekabet, bu iki ismi daha da ilgi alımlı kılıyor.

Tabii bu kadar kıymetli isimler ve bu kadar alevli bir “savaşın” olduğu yerde çeşitli uyarlamaların olması kaçınılmaz oluyor. Nikola Tesla; daha evvel çeşitli sinemalara, belgesellere, kitaplara ve oyunlara mevzu olmuştu. Tesla, artık bir kez daha farklı bir uyarlamayla beyaz perdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Elektrik Savaşları (The Current War):

()

Türkçe’ye Elektrik Savaşları olarak çevrilen sinema, dünya genelinde karışık bir vizyon takvimine sahip olsa da 9 Eylül 2017’de Toronto Memleketler arası Sinema Festivali’nde birinci gösterimini gerçekleştirmişti. 2017’de katıldığı şenliklerden sonra sinema, bu yılın temmuz ayında 6 ülkede, ağustos ayında 4 ülkede vizyona girdi. Eylül ayında yalnızca ülkemizde vizyona girecek olan sinema, ABD de dâhil olmak üzere 6 ülkede ekim ayında gösterime sunulurken kalan 2 ayda da 2 ülkede gösterilecek.

Filmin kamera ardı ve önündeki isimlere bakacak olursak direktörlük koltuğunda daha evvel “Me and Earl and the Dying Girl”, “American Horror Story” ve “Glee” üzere üretimlerin direktörlük koltuğunda oturan Alfonso Gomez-Rejon yer alıyor. Sinemanın senaristliğini ise “Vinyl” ve “The Giver”ın senaryolarını kaleme alan Michael Mitnick üstleniyor. Sinemanın üretimcileri ortasında da efsane direktör Martin Scorsese yer alıyor.

Filmin dikkat çeken noktalarından bir tanesi de oyuncu takımı. Sherlock ile birlikte yıldızı uygunca parlayan İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch, Thomas Edison’a hayat verirken Nicholas Hoult da Nikola Tesla’yı canlandıracak. Edison’un ezeli rakibi olan George Westinghouse’a Michael Shannon can verirken Spider-Man rolüyle bir anda parlayan Tom Holland ise Samuel Insull’ı canlandıracak. Sinemanın fragmanını şimdi izlemediyseniz aşağıdaki pencereden izleyebilirsiniz.

Elektrik Savaşları'nın resmi fragmanı:

Başa dön tuşu