Yüzüklerin Efendisi’nin Şampiyonlar Ligi Gibi Yapımcı Ekibi

Amazon, bugün Televizyon Eleştirmenleri Birliği basın turunda yaklaşmakta olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin takımını açıkladı. Ortaya çıkan isimlerin içinde yönetici üretimciler ortasında Lindsey Weber (10 Cloverfield Lane), Bruce Richmond (Game of Thrones), Tekrar Kelly (Boardwalk Empire) ve Sharon Tal Yguado bulunuyor. Müellif ve başyapımcıları ortasında Gennifer Hutchison (Breaking Bad), Jason Cahill (The Sopranos) ve Justin Doble (Stranger Things) bulunan üretimin, danışman üretimcileri ortasında ise Bryan Cogman (Game of Thrones) ve Stephany Folsom (Toy Story 4) bulunuyor.

Dizinin imalcisi ise Avengers: Age of Ultron ve The Aviator’da çalışmış Ron Ames olacak. Müellif ve ortak üretimci vazifesinde Hannibal ile tanınan Helen Shang’e yer verilen projede, yazma danışmanı ise Glenise Mullins olacak.

Amazon tüm bu isimlerin yanında Suicide Squad sinemasının kostüm dizaynlarını yapan Kate Hawley’nin de projede yer alacağını açıkladı. Üretimde yer alan öteki isimler ortasında ise yapım dizayncısı olarak Star Wars: The Last Jedi sinemasından Rick Heinrichs, görsel efekt süpervizörü olarak The Revenant sinemasından Jason Smith, illüstratör ve konsept sanatkarı olarak da John Howe bulunuyor. Takımda en dikkat çeken isimlerden biriyse adeta bir Tolkien alimi olan Tom Shippey. Yaratıcı takımın açıklandığı görüntüye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Amazon, yeni serisinin pilot kısmını yönetmesi için Jurassic World: Fallen Kingdom sinemasının direktörü JA Boyana’yla anlaştığını da duyurdu. Boyana, hususla ilgili olarak “JRR Tolkien, tüm vakitlerin en inanılmaz ve ilham verici öykülerinden birini yarattı ve ömür uzunluğu hayranı olarak bu harika ekibe katılmaktan onur ve memnunluk duyuyorum” dedi.

Bayona, ayrıyeten üretimci ortağı Belén Atienza ile birlikte üretimci da olacak. Yüzüklerin Efendisi dizisi, JD Payne ve Patrick McKay tarafından yönetilen bir müellif takımı tarafından yazılıyor. Marvella Kavenagh’ın ise dizinin kastında bulunduğu söyleniyor lakin Amazon hususla ilgili bir yorum yapmadı.

Başa dön tuşu