Yeni Batman Robert Pattinson’dan Dikkat Çeken Açıklamalar

Matt Reeves'ın yöneteceği yeni Batman sinemasının daha genç bir Bruce Wayne’e odaklanacağı için 2016 yılından bu yana canlandırdığı efsane karaktere veda eden Ben Affleck, pelerinini Twilight serisiyle yıldızı parlayan Robert Pattinson’a devretmişti.

New York Times gazetesine bir röportaj veren Pattinson, canlandıracağı yeni Batman karakterine ait kıymetli ipuçları sundu. Kolay ve düzgün bir adam oynamayı tercih etmeyeceğini söyleyen 34 yaşındaki aktör, “Film yapmanın en eğlenceli yanı, ruhunuzun daha acımasız ve yaramaz taraflarını biraz daha inançlı bir ortamda keşfedebilmek” sözlerini kullandı.

‘Caped Crusader’ lakaplı ikonik karakterin bir harika kahraman olmadığını belirten Pattinson, “Batman bir kahraman değil. O çok karmaşık bir karakter. Gerçek manada kusursuz bir kahraman olacağımı sanmıyorum. Her vakit biraz yanlış bir şeyler olmalı. Gerçekten gözlerimden biri başkasından daha küçük” diyerek, Ben Affleck hakkında yapılan, “Yamuk çeneli Batman mi olur kardeşim?” yorumlarına atıfta bulunmuş üzere görünüyor.

Son olarak Pattinson, Batman’i oynamanın en heyecanlı yanı ne sorusuna karşılık şu karşılığı veriyor: “Batman’in ahlakı biraz kapalı. Neredeyse tüm çizgi roman karakterlerinin bilakis o altın bir çocuk değil. Onun dünya görüşünde bir sadelik var, lakin yaşadığı yer tuhaf. Bu da karakteri oynamayı çok daha ilgi cazibeli kılıyor.” Direktör koltuğunda Matt Reeves'ın oturacağı yeni Batman sineması, 25 Haziran 2021 tarihinde vizyona girecek.

Başa dön tuşu