Battlestar Galactica, 2020’de Geri Dönüyor

Battlestar Galactica hayranları, bugün ekranlarına düşen dizinin 2020 yılında geri döneceği haberi ile keyifli oldular. Dizinin geri döneceği haberi, Battlestar Galactica’nın birinci yayınlanma yıldönümünde yayınlandı. Dizinin geri dönecek yeni serisinin gerisinde Mr.Robot ve Homecoming’in yaratıcısı Sam Esmail bulunuyor. 

Battlestar Galactica, televizyon tarihinin şanssız üretimlerinden biri. Battlestar Galactica, 1978 yılında Glen A.Larson tarafından yaratıldı. Dizinin başrollerini Lorne Greene, Richard Hatch ve Dirk Benedict paylaşmıştı. Dizi 1978’de yalnızca bir dönem yayınlanabildi. Bir dönemin sonunda dizi yayından kaldırıldı. 

Battlestar Galactica, beşerlerle ile Cylon’lar ortasındaki savaşı husus alıyor. 12 koloniyi yok ettikten sonra hayatta kalan, Battlestar Galactica gemisine sığınarak hayat kalmaya çalışan ve kayıp olan 13. Koloni’yi arayan insanların uğraşı diziye damgasını vuruyor. 

1978’deki bir dönemin akabinde, 2003 yılında Ronald D.Moore yeni bir Battlestar Galactica serisi için çalışmaya başladı. Moore, 2 kısımlık bir küçük dizi ortaya çıkardı. 2004 yılında da küçük dizi, serinin yine başlaması için düzgün bir dönüş oldu. Küçük dizi ile başlayan dönüş macerası 4 dönemlik bir seriye dönüştü. Yayınlanan çağdaş seride Edward James Olmos, Mary McDonnell, Katte Sackhoff rol aldı. 4 dönemlik serinin akabinde, bir dönem dizi ve bir de Battlestar Galactica sineması yayınlandı. 

Bugün paylaşılan haber, Battlestar Galactica’nın tekrar dönüşü için bir ayrıntı vermiyor. Aralık 2018’de sinema için yeni bir senaristle anlaşıldı. Yeni senaristin takıma katılması haberinden beri Battlestar Galactica hakkında bir haber çıkmamıştı. 

Başa dön tuşu