Breaking Bad’in Filmi, Sinemalarda da Gösterime Girecek

Hayranlarına nazaran gelmiş geçmiş en düzgün dizi olduğu tez edilen Breaking Bad’in El Camino: A Breaking Bad Movie isimli bir sineması geliyor. Olağanda çevrimiçi dizi, sinema izleme platformu olan Netflix’te yayınlanacak olan sinemanın, 11-13 Ekim tarihleri ortasında sinema salonlarında da gösterime gireceği duyuruldu.

Ancak dizinin ülkemizdeki hayranlarına makus bir haberimiz var. Sinema, ABD’deki 61 kentteki çeşitli sinema salonlarında vizyona girecek.

Diziden sinemaya 10 karakter

Filmin direktörü ve senaristi olan Vince Gilligan, “Televizyon dizimizi büyük ekranda, büyük stereo hoparlörlerle hayli sonlu, tek seferlik izleme fırsatına sahibiz. Her vakit ‘bu tıpkı bir sinema üzere. Diziye benzemiyor’ diye düşünmüşümdür. Bunu hayranlarla da paylaşmak istedim” dedi.

The Hollywood Reporter’a konuşan Gilligan ayrıyeten Breaking Bad’den bilinen en az 10 karakterin El Camino’da da yer alacağını lisana getirdi. Sinemada yer alacak karakterler ortasında Jesse Pinkman (Aaron Paul), Skinny Pete (Charles Baker) ve Badger’ın (Matt L. Jones) olduğu halihazırda biliniyor. Lakin geri kalan karakterler şu an için hâlâ bir sır.

Saul Goodman’ın da sinemada yer alacak olması hayranları pek de şaşırtmaz lakin Walter White üzere kimi büyük karakterler kurtulamamıştı hasebiyle ‘flashback’ sahneleri olmazsa Walter’ı görmek pek mümkün değil. Skyler (Anna Gunn) ve Marie (Betsy Brandt) hâlâ oralarda bir yerlerde fakat Jesse Pinkman’ı sahiden hayatlarının içine tekrar sokmak isteyip istemeyecekleri muamma.

Başa dön tuşu