Deadpool 3 için beklenen haber geldi

Deadpool serisi, son vakitlerde çekilen harika kahraman sinemaları ortasında en dikkat çekenlerden biri. Hem güçlü hem de sempatik bir harika kahraman olan Deadpool, üçüncü sinemasıyla yakın bir vakitte hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bize bu haberi veren ise, sinemanın başrol oyuncusu Ryan Reynolds’ın ta kendisi.

Reynolds tarafından yapılan açıklamaya nazaran, çekimlerin gelecek sene başlama ihtimali %70 denilerek sinemanın hayranlarını umutlandırdı. Birinci kere 2016 yılında gösterime giren Deadpool, gişede yaklaşık 800 milyon dolarlık bir hasılat yakalayarak değerli bir muvaffakiyete imza attı. 2018 yılında gösterime giren ikinci sinemasında de birincisinin hasılat muvaffakiyetini sürdüren sinema, bu sayede üçlemeyi garantilemiş oldu.

Hatta sinema dalında konuşulan söylentilere nazaran, Deadpool 3’ün akabinde, kahramanımızın öbür harika kahramanlarla birlikte beyaz perdede sevdikleriyle buluşması ihtimal dahilinde. Lakin bunların hepsi tabi biraz vakit problemi. Şu an için öncelik verilen tek husus serinin üçüncü sinemasının bir an evvel beyaz perdeye taşınması.

Konu muhteşem kahraman sinemaları olunca, insanların bir epey sabırsızlanması da epey olağan. Gerçekten, böylesi hoş bilim kurgu sinemalarında her vakit bir hayal kırıklığı yaşamak mümkün olabiliyor. Hatta, başarılı olmak ile başarısız olmak ortasında ince bir çizgi olduğunu söyleyebiliriz. Daha evvel Batman, Superman, Spiderman üzere muhteşem kahraman sinemalarında sıklıkla gördüğümüz üzere, ne vakit büyük bir beklenti olsa, hayal kırıklığının da beraberinde gelmesi kuvvetle mümkün.

Bakalım Deadpool 3’de bu makus talihi sınayacak mı? Şayet bu türlü bir durum olmaz ve serinin üçüncü kısmı de birinci iki sinemadaki muvaffakiyetini sürdürürse, üstün kahraman dünyasında Deadpool en azından gişe hasılatı bakımından apayrı bir yere konumlanacaktır.

Başa dön tuşu