Deadpool, Avengers: Endgame’den Sonra Yeni Thor Filminde

Disney’in geçtiğimiz yıl 20th Century Fox stüdyolarını satın almasıyla birlikte kazan kaynamaya başlamıştı. Yıllardır bambaşka stüdyoların ellerinden çıkan X-Men ve Avengers grubunun bir ortaya geleceğine dair söylentiler, bu satın almayla tavan yapmıştı. 

Endgame ile bir bölümün kapanacağı Marvel Sinematik Cihanı, bu yaz vizyona girecek Spider-Man: Far From Home sinemasıyla yeni bir sekansa başlayacak. İşte bu sekansta, imal hakları Fox’a ilişkin olan ve artık Disney’in buyruğuna amade bütün karakterleri görmemiz bekleniyor.

Elbette Deadpool da bunlardan birisi!

()

“Aşk çocuğumuz Deadpool” (Bu ortada Ryan Reynolds da paylaşıma etiketlenmiş durumda.)

Düşük bütçeli birinci sinemasıyla çok önemli bir muvaffakiyet elde eden Deadpool, bu muvaffakiyetini geçtiğimiz yıl vizyona giren ikinci sinemasıyla taçlandırmıştı. Ryan Reynolds ile özdeşleşen karakterin üçüncü sinemasının çıkmayacağını öğrendiğimiz anda, Fox da Disney’e tam olarak satılmıştı. 

Thor’a hayat veren aktör Chris Hemsworth, şahsî Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Deadpool’a merhaba demiş üzere bir hal takındı. Çünkü paylaşımdaki Deadpool, klasik Thor kaskı ve birinci mjölnir çekicinin küçük bir versiyonunu elinde tutuyor.

Thor sinemalarındaki dönüşümü ele alacak olursak, Deadpool’un mümkün bir 4. Thor sinemasında yer alması kulağa çok mantıklı geliyor. Başlangıcında hayli karanlık bir yapıya sahip olan Thor serisi, son sineması Ragnarok ile kökeni olan İskandinav mitolojisindeki kıyamet olayını bile eğlenceli halde beyaz perdeye yansıtmıştı.

Deadpool’un da her durumda ve kaidede patavatsızlık yapan bir karakter olarak Thor ile harikulade bir kimya yakalayacağını söylemek mümkün. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Avengers serisi direktörleri Russo Kardeşler, sızdırılan 4,5 dakikalık sahneye karşın sinemada çok daha fazla sırrın olduğunu söylemişlerdi(!)

Belli mi olur, tahminen de Endgame sonunda kahramanlarımız paralel cihanların kapısını ortalar ve Deadpool, Wolverine üzere kült karakterleri artık Marvel Sinematik Evreni’nde izleme fırsatı yakalarız. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu