Doom Oyunun Yapımcılarının Hayatı Dizi Oluyor

USA Network, James ve Dave Franco tarafından dizi haline getirilecek olan Masters of Doom isimli diziye onay verdi. Dizinin pilot kısmını iki kardeşin firması yapacak.

Masters of Doom, efsanevi oyun Doom’u yapan ikili, “bilgisayar oyunlarının Lennon ve McCartney’i” John Carmack ve John Romero’nun bir arada tüm vakitlerin en büyük oyun markasını yaratmasına odaklanıyor. 

Serinin uygulayıcı imalcisi, WGA ödüllü Tom Bissell (Gears of War, Uncharted) olacak. Bissell ayrıyeten The Disaster Artist: My Life Inside The Room’da müellif olarak vazife almıştı. Daha sonra Franco kardeşlerin büyüğü tarafından sinemaya aktarılan yapıtta hem James ham Dave Franco rol almıştı. James Franco o rolüyle Altın Küre kazanmayı da başarmıştı. 

Romero, heyecanını Twitter üzerinden duyurdu. 

“Bu haber çok havalı görünüyor. Umarım beni, mirasıma layık biri oynar. Tavsiye var mı?”

James Franco daha evvel Freaks and Geeks ile şöhrete kavuşmuştu. Yüzden fazla sinemada rol alan aktör, daha evvel Oscar’a da aday oldu ve iki Altın Küre kazandı. 

Franco kardeşlerin üretim şirketi Roman Films tarafından yapılacak olan The Masters of Doom’da ikiliyi aktör olarak da görüp görmeyeceğimiz ise bilinmiyor. Oyuncular yakın vakitte açıklanacak. 

Başa dön tuşu