Eski Kadroyla Yeni Harry Potter Filmleri Gelebilir

Bugün ortaya çıkan bazı iddialara göre Warner Bros, Harry Potter ve Lanetli Çocuk isimli tiyatro oyununu konu alan yeni film serisi için çalışmalara başladı. Üstelik bu seride orijinal filmlerde gördüğümüz oyuncular da yer alacak.

Dünyanın en popüler fantastik kitap ve film serilerinden birisi olan Harry Potter, hemen hemen herkesin bildiği ve az da olsa aşina olduğu seriler arasında yer alıyor. Ancak orijinal seriden sonra vizyona giren ve aynı evrende geçen Fantastik Canavarlar üçlemesi beklenen ilgiliyi yakalayamamış hatta pek çok Harry Potter hayranı tarafından eleştirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde çıkan Hogwarts Legacy oyunuysa serinin hayranlarının yıllardır beklediği açık dünyayı oyunculara sunmuş ve yeniden heyecan yaratmıştı. İddialara göre Warner Bros ise oyunun yarattığı heyecan nedeniyle Harry Potter serisini yeniden hayata döndürmek için çalışmalara başladı.

Devam filmleri “Lanetli Çocuk” tiyatro oyunundan esinlenilecek

Geçtiğimiz aylarda Warner Bros CEO’su “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” isimli tiyatro oyununu beyaz perdeye aktarmak istediklerini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından bugünse filmin ön yapım aşamasına başlandığı ve çok yakında karakterlere hayat verecek oyuncuların belli olacağı iddia edildi. Son Harry Potter filmi olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarların Bölüm 2’den yaklaşık 19 yıl sonrasını anlatan tiyatro oyunu, Harry Potter ve Draco Malfoy’un çocukları Albus Severus Potter ve Scorpius Malfoy’un maceralarını anlatıyor.

Ayrıca ortaya çıkan bazı iddialara göre Warner Bros. bu yeni seride bizzat J.K. Rowling’in önderliğinde ilerleyecek ve Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson gibi orijinal serinin önemli oyuncularını yeniden Harry Potter evrenine taşıyacak.

İlk Filmi 2001 Yılında Çıkan Harry Potter Serisindeki Oyuncuların İlk ve Son Halleri

Filmin gerçekten çekilip çekilmeyeceği konusunda Warner Bros sessizliğini korurken hayranlarsa gelecek açıklamaları merakla beklemeye başladı.

Kaynak :
https://www.outkick.com/harry-potter-and-the-cursed-child-movie-report-daniel-radcliffe-emma-watson/

Başa dön tuşu