Sırra Kadem Basan 9 Game of Thrones Karakteri

Game of Thrones kozmosu çok ayrıntılı ve karmaşık. Bahisler, yerler, karakterler ve irtibatlı olaylar zinciri. Bunların hepsi Game of Thrones cihanını oluşturuyor. Bu türlü bir kozmosta karakterlerin çeşitliliğine de şaşırmamak lazım; lakin bu karakterlerden kimileri dizi içerisinde birden ortalıktan kaybolup bir daha gözükmedi. İşte bu içeriğimizde bu karakterlere göz atacağız.

Not: Listemiz rastgele bir kıymet sırasına nazaran sıralanmamıştır. Dizilim ölçüsüz yapılmıştır.

9. Illyrio Mopatis

İlk Görülme: Dönem 1, Kısım 1

Son Görülme: Dönem 1, Kısım 5, Red Keep’te Varys ile suikast planları yaparken.

İyi bir planlama yeteneğine sahip, savaşın 2 tarafında da birebir anda bulunan ve 7 Krallığın politik işlerini kolaylıkla yönlendirebilen Illyrio'yu, yapılan planlamadan sonra bir daha göremedik.

8. Ser Ilyn Payne

İlk Görülme: Dönem 1, Kısım 2

Son Görülme: Dönem 2, Kısım 9, Karasu Savaşı’nda Cersei’ye korumalık yaparken.

Kendisi Ned Stark’ı idam eden ve başını tutarken ortadan sessizce kaybolan bir karakter. Dizide varlığı 1. ve 2. dönem ortası küçük rollerde sürüyordu. Dönem 4’de Tywin tarafından bahsi geçti ve bir daha duymadık. Ayrıyeten Ned Stark’ı idam ederek, Arya’nın mevt listesinde birinci 3’e girmeyi başarabilmiştir. Kimi izleyiciler Payne’in dönem 8’de Kings Landing içerisinde gerçekleşen, Hükümdarlar Savaşı’nda öldüğünü düşünüyor.

7. Anguy

İlk Görülme: Dönem 3, Kısım 2

Son Görülme: Dönem 3, Kısım 7, Aryayı ararken. (Bulamadı)

Sancaksız Kardeşler’in birkaç üyesinden biri olan Anguy, dönem 3’te Arya, Gendry ve Hot Pie’ı yakaladı. Arya’ya nasıl yay kullanılacağını öğretti. Kendisi yay kullanmakta epey başarılıydı; ancak Arya, Frey Hanesi’ne, Kızıl Düğün için kaçtığında yakalayamadı. Yaşanacak katliamdan evvel Arya, Tazı tarafından yakalandı. İlerleyen kısımlarda kimi Sancaksız Kardeş üyelerini gördük ancak Anguy bunların ortasına dahil değildi. Muhtemelen kardeşliği terk etti yahut öldü.

6. Daario Naharis

İlk Görülme: Dönem 3, Kısım 8

Son Görülme: Dönem 6, Kısım 10, Daenerys ile yollarını istemeden ayırırken.

Sezon 3’te başlayan ve dönem 6’ya kadar devam eden Daenerys ile olan yakınlığı izleyicileri şaşırtmıştı; ancak bu durum uzun sürmedi. Dönem 6’da 2. plana atılan ve Daenerys ile yollarını ayıran Daario’dan bir daha haber alamadık. Muhtemelen Meereen’de barış içinde yaşayıp sevdiği bayanın dönmesini bekliyordur. Ancak bilmediği birkaç durum var. Öncelikle sevdiği bayan diğerine aşık oldu, akabinde delirip koca bir kenti yaktı, son olarak sevdiği tarafından öldürüldü. Cehalet mutluluktur desek buraya uygun düşer mi ki?

5. Jaqen H’ghar

İlk Görülme: Dönem 1, Kısım 10

Son Görülme: Dönem 6, Kısım 8, House of Black and White’ta Arya ile konuşurken.

Dizinin en gizemli karakterlerinden biri olan Jaqen H’ghar’ı dizinin rastgele bir yerinde, rastgele bir vakitte görmüş olma olasılığımız çok yüksek. Yüz değiştirme yeteneğine sahip ve şahane bir suikastçi. Arya ile yaptığı konuşmaları daha evvel ve sonrasında birçok karakterin ağzından duyduk. Tapınakta yaptıkları son görüşmeden sonra kendisinden bir daha asla haber alamadık.

4. Meera Reed

İlk Görülme: Dönem 3, Kısım 2

Son Görülme: Dönem 7, Kısım 4, Bran tarafından kabaca geri çevrildiğinde.

Kendisi, Bran’i Weirwood ağacına ulaştırmak için çok efor harcadı ve birebir biçimde oradan sağ salim dönmesini sağladı. Tüm bu uğraşın sonucunda, Bran’ın kaba ve ruhsuz hali ile karşı karşıya kalan Meera, eşyalarını toplayıp Greywater Watch’a yanlışsız yola çıktı. Night King şimdi o bölgelere gelmeden yenildiği için, genç savaşçılar ile birlikte huzurlu bir biçimde yaşıyordur. Bran’e çok kızdığı kesin.

3. Salladhor Saan

İlk Görülme: Dönem 2, Kısım 2

Son Görülme: Dönem 4, Kısım 6, Gemilerini Stannis Baratheon’un savaşı için ödünç verirken.

30’dan fazla gemiden oluşan bir filoya sahip korsan lordu olan Salladhor’u, gemilerini ödünç verdikten sonra bir daha asla göremiyoruz. Salladhor, Karasu Savaşı’ında yaşanan mağlubiyet sonrası Stannis’in tarafını terk etti. Akabinde Ser Davos’un “Paralı askerlere daha fazla ödeme yapmalıyız” fikrinden sonra geldiğini görüyoruz ki dönem 4’te tekrar karşılaştılar. Bu konuşmadan sonra bir daha kendisini göremedik. Muhtemelen dönem 5’te Stannis’in orduları ile birlikte can verdi.

2. Hot Pie

İlk Görülme: Dönem 1, Kısım 10

Son Görülme: Dönem 7, Kısım 2, Arya için sıcak bir turta pişirirken.

Sezon 1’de başlayıp kısa müddette kendine bir fan kitlesi toplayan Hot Pie, Aryanın en yakın arkadaşı oldu. Dönem 7’de Arya ile karşılaşıp, son bir konuşma gerçekleştirmişlerdi. Muhtemelen hala Crossroads’ta işine devam ediyordur. Karakteri canlandıran Ben Hawkey, Londra’da “You Know Nothing John Dough” isminde bir fırın bile açtı. Tahminen gidip, karakterine ne olduğunu kendisine sormamız gerekiyor.

1. Quaithe

İlk Görülme: Dönem 2, Kısım 5

Son Görülme: Dönem 2, Kısım 7, Olacak kimi olayları evvelden bilirken.

Karakter hakkında fazla şey bilinmiyor. Tek bildiğimiz, kendisi bir shadowbinder ve Asshai’nin doğu kentinde yaşıyor. Jorah ile karşılaştığında onu uyarırcasına, Valeria topraklarına korunmasız girilmemesi gerektiğini söylemişti. Bir daha kendisini görmedik.

Başa dön tuşu