Hızlı ve Öfkeli 9 gişelere sağlam giriş yaptı!

Bu yılın en çok beklenen sinemalarından birisi olan Hızlı ve Öfkeli 9 gişelere süratli bir giriş yaptı. Sinema birinci haftasında yalnızca altı ülkede vizyona girmiş olsa da Godzilla vs. Kong‘u geride bırakarak yeni bir pandemi rekoru kırdı. The Hollywood Reportar‘da yer alan datalara nazaran Süratli ve Öfkeli 9, birinci haftasının sonunda 162,4 milyon dolar kazanarak pandeminin en düzgün açılışını yapan sineması oldu.

Hızlı ve Öfkeli 9 memleketi olan Kuzey Amerika‘da şimdi vizyona girmedi. Birinci hafta sonu hasılatının çok büyük bir kısmı ise sadece Çin’den gelmiş. The Hollywood Reporter’ın bildirdiği datalarda Süratli ve Öfkeli 9’un birinci hafta sonunda Çin’de tam 135,6 milyon dolar hasılat elde ettiği belirtiliyor. Kalan 27 milyon dolarlık hasılat ise Rusya, Güney Kore, Hong Kong, Mısır ve BAE‘nin hissesi olmuş.

Pandemiyi kısa müddette atlatıp olağana dönmeyi başaran Çin, geçtiğimiz yıl içerisinde ABD’yi geride bırakarak dünyanın en büyük sinema pazarı olmuştu. Şu sıralar artık lokal sinemalarla birlikte Hollywood üretimleri da en çok Çin pazarına kıymet verir hale geldi.

Hızlı ve Öfkeli 9’un gişe sayılarıyla ilgili kimi açıklamalar yapan Universal Stüdyoları memleketler arası dağıtım lideri Veronika Kwan Vandenberg,“Bu sayılar bizim için, hakikat sinema vizyona girdiğinde seyircilerin sinemalara geri dönmeye hazır olduğunu gösteriyor.” tabirlerini kullandı.

200 milyon dolarlık bir bütçeyle hazırlanan Süratli ve Öfkeli 9’un gişe macerası sonunda 500 milyon doları geride bırakması bekleniyor. Sinemanın önümüzdeki ay Kuzey Amerika’da da vizyona girmesiyle birlikte gişe sayıları süratle üstlere tırmanacak.

Başa dön tuşu