Hobbs and Shaw, Açılış Haftasında Beklenileni Veremedi

Hızlı ve Öfkeli serisinin spin-off üretimi olan Hobbs and Shaw, geçtiğimiz cuma günü sinemalarda yerini almıştı. Sinemanın vizyona girmesinden çok az bir vakit geçmesine karşın Hobbs and Shaw, tüm dünyada büyük bir ilgi gördü. Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın başrollerini paylaştığı üretim, birinci hafta sonunda dünya genelinde 180 milyon dolar hasılata ulaşmayı başardı.

Dünya genelindeki bu büyük muvaffakiyete karşın sinema, ABD genelinde 60,8 milyon dolar hasılat ile serinin evvelki sinemaları ortasında “en makus birinci hafta açılışını” yapan 2. sinema oldu. Seride en berbat birinci hafta açılışına sahip sinema ise 2006 üretimi olan “Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Drift” olmuştu ve sinema, ABD genelinde birinci hafta sonunda 33 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Yapımına 200 milyon dolar harcanan Hobbs and Shaw, birinci hafta sonunda ABD dışında ise 120 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi başardı. 23 Ağustos tarihinde Çin ve Asya bölgelerinde vizyona girecek olan sinemanın bölgede büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Serinin son iki sineması, dünya genelinde 1 milyar dolar barajını aşmayı başarmıştı. Ayrıyeten üretimlerin her ikisi de Çin ve Asya bölgesinde 400 milyon dolardan fazla hasılat elde etmişti. Hobbs and Shaw’ın bu bölgelerde de vizyona girmesinin ardından dünya genelinde 700 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde etmesi bekleniyor.

Bu arada serinin devam sineması olan Süratli ve Öfkeli 9’un şimdilik belirlenen tarihinin 10 Nisan 2020 olduğunu hatırlatalım. Serinin 9. filminin çalışmalarına ise geçtiğimiz Haziran ayında başlanmıştı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu