Jon Snow’a, Game of Thrones’un Finali İçin Özür Dilettiler

HBO'nun fenomen haline gelen, fakat son dönemiyle çok önemli manada eleştirilen efsane dizisi Game of Thrones'un tesirleri devam ediyor. Dizinin hayranları beğenmedikleri son dönemi hala hazmetmiş durumda değiller. Hatta bir periyot mevzuyla ilgili olarak imza kampanyası da başlatıldı ve dizinin son döneminin tekrar çekilmesi istendi. Elbette bu istek de karşılıksız kaldı.

Eating Things With Famous People (Ünlü isimlerle bir şeyler ye) isimli bir YouTube kanalı, Jon Snow'un dizinin final dönemi için özür dilediği bir görüntü yayınladı. Yayınlanan görüntü dizinin son döneminin dördüncü kısmında bulunan bir sahneyi içeriyordu. Jon Snow, bu sahneye “Özür dileme vakti geldi.” diyerek başlıyor ve dizinin sekizinci döneminin makûs olduğunu kabul eden açıklamalarda bulunuyordu. Bununla birlikte dizinin son döneminde görülen Starbucks bardağına da dem vuruluyordu. Görüntünün sonunda ise Jon Snow, dizinin sekizinci döneminin senaryosunu yakmak için etrafında bulunan herkese davet yapıyordu. Dilerseniz lafı uzatmadan o görüntüye geçelim;

Bu görüntüyü oluşturan isim Chris Ume, görüntüyle ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Görüntüyü oluşturmak için bir seslendirme sanatkarı ile anlaştığını söyleyen Ume, görüntünün son halini alması için haftalarca üzerinde çalıştığını söz etti. Fakat Ume, bu görüntüyü yalnızca kendi yetenekleri ve seslendirme sanatkarı ile oluşturmamıştı.

Ume bu görüntünün oluşturulmasında, daha evvel de emsal çalışmalarıyla bilinen The Fakening ile birlikte çalışmıştı. Snow'un seslendirmesinin yanı sıra, kullanılan yapay zeka teknolojisi ile Snow'un mimikleri ve ağız hareketleri de değiştirilmişti. 

Buna benzeri bir görüntü da geçtiğimiz günlerde Facebook kurucusu ve CEO'su olan Mark Zuckerberg ile ilgili olarak yapılmıştı. Zuckerberg görüntüde insanların şahsî bilgilerine erişmenin gücü hakkında konuşmuş, bu görüntünün da düzmece olduğu ortaya çıkmıştı. Gelişen yapay zeka teknolojilerinin kullanılarak oluşturulduğu bu görüntüler, önümüzdeki devirlerde artarak karşımıza çıkacağa benziyor.

Başa dön tuşu