Netflix, Türkiye yapımları ile dünyayı mest edecek!

Netflix, Türkiye’de üretilecek olduğu yeni projelerini ve yakın vakit sonra izleyici ile buluşturacak üretimlerini duyurdu!

Dizi ya da sinema denildiğinde akla birinci gelen platformların başında gelen Netflix, güçlü içerik sayısı ile izleyicileri cezbetmeye devam ediyor.

Ülkemizdeki kullanıcı sayısını artıran Netflix, yerli üretim yelpazesini de genişletiyor. Platform artık de, Türkiye’de üretilecek ve 190 ülkede birebir anda yayına girecek olan heyecan verici yeni projelerini duyurdu.

Hazır konusu açılmışken, Netflix’te yayınlanan Türk dizileri sayesinde ülkemize gelen turist sayısının artmış olduğunu da siz bedelli okuyucularımıza belirtelim. Bu dizilerin çekimlerinin Türkiye’nin beğenilen yerlerinde yapılması ülkemize gelen turist sayısını da etkiliyor. Tabi geçtiğimiz gerçekleştirilen bu araştırmanın sonuçları ne kadar doğrudur bilinmez.

Dilerseniz mevzuyu hiç uzatmadan, bahsi geçen üretimleri daima birlikte inceleyelim.

1. Fatma / Dizi

Sade bir vatandaş ve sıradan bir temizlikçi olan Fatma, kayıp olan kocası Zafer’i ararken iddia bile edemeyeceği formda bir cinayet işler. Lakin artık o “temizlikçi” olarak kendisinden hiç kuşku edilmeyen görünmez bir katildir.

Psikolojik drama tipinde olan bu dizinin başrollerinde Burcu Biricik ile birlikte Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu ve Çağdaş Onur Öztürk rol alıyor.

Dizinin 2021’de yayınlanması planlanıyor.

2. 50m2 / Dizi

Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini gerçekleştirir. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın izini sürmektedir. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırması ile aslında bir palavranın içinde yaşadığını anlaması çok güç olmamıştır.

Senarist Burak Aksak’ın, Selçuk Aydemir’le birlikte direktör koltugunda oturduğu dizinin başrolünde Gölge karakteriyle Engin Öztürk’ü görüyoruz. BKM’nin yapımcılığını üstlendiği dizi 27 Ocak 2021’de tüm dünya ile tıpkı anda Netflix’te yayınlanacak.

3. Bir Denizaltı Öyküsü / Dizi

OGM Picturesyapımcılığında hayata geçecek olan dizi, denizaltında araştırma vazifesine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman’ın öyküsünü bahis almaktadır.

Başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ‘un yer aldığı, direktörlüğünü ise Tolga Karaçelik‘in üstlendiği aksiyon-macera tipindeki dizinin muharrir takımını ise Jason George önderliğinde Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı oluşturuyor.

Başa dön tuşu