Marvel Studios Saturn Ödülleri’ne Resmen Hakim Oldu

Disney’in bünyesindeki Marvel Studios Los Angeles’da düzenlenen Saturn Mükafatları ödül merasimine resmen hakim oldu. Hollywood tarihindeki en yüksek hasılat rekoruna sahip Avengers: Endgame, 14 adaylığa ve 6 mükafata sahip oldu.

Avengers: Endgame’de performansıyla beğeni toplayan Robert Downey Jr. en düzgün aktör mükafatına layık görüldü. Thanos’a can veren Josh Brolin ise en yeterli yardımcı oyuncu mükafatına layık görüldü ve Avengers: Endgame iki büyük mükafatın sahibi oldu.

Spider-man: Far From Home’da Michelle Jones’i canlandıran Zendaya en güzel bayan oyuncu mükafatına layık görülürken sinemanın başrolü Tom Holland en güzel genç oyuncu mükafatına sahip oldu. Tom Holland, bu mükafatı almasıyla bir arada üç sene peş peşe tıpkı mükafata layık görülme unvanını da elinde taşımaya başladı.

Avengers: Endgame’in başka kazandığı mükafatlar ise başarılı efektleri sayesinde en yeterli görsel efekt, en güzel sinema düzenleme ve en düzgün sinema tasarımı halinde oldu. En uygun sinema düzenleme mükafatına takımın başındaki Jeffrey Ford ve Matthew Schmidt layık görülürken en âlâ sinema dizaynının sahibi Charles Wood oldu.

Dilerseniz artık değneğin öbür ucuna geçelim. En uygun üstün kahraman dizisi mükafatı Supergirl’e verildi. DC Comics’in Arrow, Black Lightning, The Flash, Legents of Tomorrow ve Gotham dizileri ise adaylığa layık görüldü.

Başa dön tuşu