Mad Max: Fury Road’un Yönetmeni, Devam Filmini Onayladı

Birçok kişi tarafından ziyadesiyle sevilen ve IMDb'de 8,1 puan yakalayan Mad Max: Fury Road'un devam sinemasının geleceği, direktörü George Miller tarafından belirtildi. 2015 yılında çıkışını yapan ve üstün otomobilleri içerisinde bulunduran sinemanın devamı, ilerleyen periyotta hayranlarıyla bir ortaya gelecek.

Indiewire'da yapılan bir röportajda konuşan Miller, Mad Max: Fury Road sinemasının devamının gelip gelmeyeceği sorularını cevapladı. Miller, “Hem Mad Max hem de Furiosa öyküsünü ilgilendiren iki kıssa var. Warners olayını hallettikten sonra sinemanın mutlaka geleceğini söyleyebilirim” ifadelerinde bulundu.

Miller'ın 'Warners olayı' olarak bahsettiği husus, sinemanın üretim kademesini ilgilendiriyor. Sinemanın devam sinemasının çekilebileceği düşünülürken Warner Bros., bu fikre karşı çıkmıştı ve bu husus yıllardır mahkemelerde tartışılıyor.

Röportajın ilerleyen kısımlarında Miller, yakında diğer bir sinemasının olmasına karşın kendisinin ve takımının Mad Max: Fury Road sinemasının devamı için çalışmalara başladığını belirtti. Miller'ın açıklamalarında “Filmlerin geleceğinin açıklanması ve sonradan bir sebep münasebetiyle çıkmaları alışık olduğumuz bir durum. Fury Road için bu üç defa oldu ve elimizdeki işleri tamamladık. Konuştuğumuz sıralarda konuşmalar gerçekleşiyor ve imal öncesi evreye gelmiş bulunuyoruz. Olaylara son derece optimist bakıyorum. Her şey hoş gidiyor” cümlelerine yer verdi.

Miller'ın 'elimizdeki işler' derken şu anda üzerine çalıştığı, bir aşk kıssasını mevzu alan sinemadan bahsettiği düşünülüyor lakin röportajın tam metnini okuduğunuz vakit Three Thousand Years of Longing isimli bir sinemanın üretim öncesi kademesine geçmek hakkındaki fikirlerinden bahsediyor. Bu sebeple yüzde yüz emin olmak ziyadesiyle sıkıntı olsa da Mad Max'ten bahsedildiğini ve sinemanın geleceğinin onaylandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mad Max: Fury Road, gerek kıyamet sonrası ortamı gerek aksiyon ögeleriyle birlikte birçok kişinin en sevdiği sinemalar listesine girmişti ve 378,9 milyon dolarlık bir gişe hasılatı yapmıştı. Serinin mümkün bir ikinci sinemasının de bu halde bir muvaffakiyete ulaşacağı düşünülüyor.

Başa dön tuşu