Netflix’de 2021’in en iyi 5 korku filmi

Korku sineması severler dikkat! Bu yılın Netflix’de en çok beğenilen 5 dehşet sinemasını sizler için araştırdık. İşte o filmler

1. O (IT)

Film 1990’lı yıllarda küçük dizi olarak ekranlara çıkmıştı lakin bu yıl film olarak Netflix platformunda yerini aldı. Maine kasabasında yaşayan 7 çocuğun yaşadığı endişe dolu anları anlatan sinema, dehşet cinsinin sayılı üretimlerinden.

2. Halka (The Ring)

İzleyen herkesin 7 gün sonra öldüğü bir kaset vardır ve Rachel bu durumu çözmek ister. Kaseti oğluyla birlikte izlediğini anladığında artık çok geçtir. Halka, kaygı sinemaları serisinin olmazsa olmazlarından.

3. Bird Box

Yayınlandığı tarihten itibaren çok ilgi gören ve en çok izlenilen sinemalardan biri olan Bird Box aslında daha çok tansiyona yakın diyebiliriz ama biz tekrar de bu listeye almak istedik. Tüm dünyada ortaya çıkan ve onu gören herkesin vefatına sebep olan gizemli bir varlık herkesin konuta kapanmasına sebep olur. 5 yıl boyunca çocukları ile bir meskende kalan Malorie, inançlı bir bölge olduğunu öğrenir ve o ve çocukları için artık seyahat başlamıştır.

4. Parçalanmış (Split)

Kişilik bozukluğu olan Kevin birçok ruh haline bürünüyor. Suça meyilli olduğu bir durumda 3 kız kardeşi kaçırıyor ve sonrasında yaşanan olaylar çok enteresan bir hal alıyor. Oyunculuk ve senaryonun Oscar’lık olduğu sinema kesinlikle izlenmeli.

Başa dön tuşu