Netflix’in Yeni Korku Dizisi Marianne’den İlk Fragman Geldi

Netflix’in en sadık takipçileri ortasında endişe izleyicileri de yer alıyor. Platform da daima birbirinden farklı özgün korku/gerilim içerikleri hazırlıyor.

Netflix’in bu yapıtında Marianne isimli bir yaratık, öykünün merkezinde yer alıyor. Öykünün temel karakteri olan bir müellif, kendi endişelerini kitaplarında anlatarak Marianne’den kaçmaya çalışıyor.

Yazdığı kitaplardaki müthiş öykülerin gerçeğe döndüğünü gören müellif, hikayelerine ilham veren geçmişiyle yüzleşmek üzere doğduğu topraklara döner. Uzun uzunluğu, siyah saçları, görülmeden hareket etmesi ve sahip olduğu korkutucu gücüyle muharririn tanımladığı haliyle cadıdan fazla Türk mitolojisindeki Albıs’a benzeyen bu yaratık, o denli gözüküyor ki Netflix takipçilerini kısımlar bittikten sonra bir iki kısım güldürü izlemeye itecek.

Fragmandan görüldüğü kadarıyla üretimde kabuslar, sık kullanılan şeytani ruhların vücutları ele geçirmesi ve anlık kaygı öğelerinin bir karmasını göreceğiz. Üretim, son yıllarda her dehşet imalinde karşımıza çıkan kirli yeşil filtreli imaj modeliyle çekiliyor.

Dizinin başrollerinde Victorie Du Bois, Lucie Boujenah ve Tiphaine Daviot yer alıyor. 

Yapım, 13 Eylül’de Netflix ekranlarında olacak. 

Başa dön tuşu