Rick and Morty’de Kötü Morty Geri Dönüyor

Son yılların en tanınan yetişkin çizgi sinemaları ortasında yer alan Rick and Morty, görünüşte absürd ve alakasız kısımlar üzerinden devam eden bir öykü anlatım tekniğine sahip. Dizinin dördüncü dönemi ise bu yıl yayınlanacak.

Rick and Morty resmi Twitter hesabından paylaşılan bir görselde, eski ve berbat bir söz esprisinin üzerinde ufak bir oyun yapılmış. Hem Makus Morty’nin görselde yer alması hem de dread (Dehşet) sözcüğünün kullanılması akıllara karakterin bu dönem geri dönebileceği ihtimalini getirdi. 

Öte yandan serinin yapısı ele alındığında bu tweet hiçbir mana söz etmiyor ve devam eden akış içerisinde kendi yarattığı mitosa göndermede bulunuyor da olabilir. Sonuçta seri dünyanın dört bir yanından hayranlara sahip ve Berbat Morty de epeyce tanınan. 

Kötü Morty, en son geçtiğimiz yıl Citadel of Ricks’de yapılan seçimin akabinde tertibin başına geçtiğinde karşımıza çıkmıştı. Artık elinde Citadel’in gücünü bulunduran Berbat Morty’nin neyin peşinde olduğu bilinmiyor. 

Rick and Morty'nin 'büyük kötüsü' kim olacak?

Kötü Morty’nin kökeni, serinin hayranlarının üzerinde en çok baş yordukları alanlardan biri ve bu kıssanın, serinin ilerleyişi açısından epey değerli bir dönüm noktası olacağı düşünülüyor. 

Kasım ayında Adult Swim ekranlarına dönecek olan seride bu gizemin çözülüp çözülmeyeceği, müelliflerin seyircileri trolleyip trollemedikleri de o vakit belirli olacak. Sonuçta kimse inanmaz nasılsa diye bir dönemi 1 Nisan’da yayınlamış bir tertip kelam konusu. 

Başa dön tuşu