Murder Mystery, Netflix’in En İyi Açılış Yapan Filmi Oldu

Netflix’in kendine ilişkin yepyeni üretimleri ortasında yer alan Murder Mystery, uzun müddettir ‘çerezlik’ sinemalarının kalitesizliğiyle eleştirilen platforma nefes aldırdı. Kyle Newacheck’in direktörlüğünü yaptığı sinema, bir Netflix'in şimdiye kadar gerçekleştirdiği en düzgün açılışı gerçekleştirdi. Sinema, birinci üç günde 30 milyon kez izlendi.

Bir milyarderin yatında öldürülmesi üzerine cinayeti çözmeye çalışan Aniston ve Sandler, Netflix izleyicilerinin dikkatini çekmeyi başardı. Netflix is A Joke hesabından gönderilen bir tweette, yeni sinemanın en âlâ açılışa sahip Netflix imali olduğu belirtildi. Bir kullanıcı, firmaya verdiği karşılıkta “kaç kişinin 15. Dakikadan sonra kapattığını” sordu. Nitekim de sineması kaç kişinin izlediği kadar kaç kişinin sonuna kadar izlediği de kıymetli bir istatistik.

Bu açıklamanın bir reklam atılımı olup olmadığı ise muhakkak değil. Daha evvel Bright üzere orjinal üretimlere da imza atan Netflix, o periyotlarda bu türlü bir bilgi açıklamamıştı. Murder Mystery öncesinde en düzgün açılış yapan Netflix üretiminin hangisi olduğu bilinmiyordu.

Adam Sandler, Netflix ile 8 sinemalık bir mutabakat yapmıştı. Murder Mystery, bu mutabakatın bir modülü durumunda bulunuyor. Daha evvel The Ridiculos 6, The Do-Over, Sandy Wexler, The Week Of apımlar Netflix ekranlarında yer aldı. Ayrıyeten Uncut Gems isimli yeni bir komedi sineması de geliyor.

Netflix, Temmuz ayında da Birdbox’un en âlâ birinci haftaya sahip imal olduğunu, sinemanın birinci haftada 45 milyon hesaptan gözlemlendiğini söylemişti.

Başa dön tuşu