Spider-Man: Into the Spider-Verse – Netflix Yayın Tarihi

Sony ile Marvel ortasındaki bir mutabakat sayesinde Spider-Man’i MCU sinemalarında görebilmiştik. Beyaz perdede Venom ve Spider-Man karakterlerinden oluşan kendi kozmosunu kurmayı amaçlayan firma, animasyon sineması Spider-Man: Into the Spider-Verse ile epey büyük beğeni kazanmıştı.

Aralarında En Yeterli Animasyon Sinema Oscarı’nın da bulunduğu bir dizi ödül alan imal, 26 Haziran’da Netflix ekranlarında olacak. Bahse ait açıklama salı günü gerçekleştirildi. Netflix US, bahisle ilgili bir de tweet attı.

“Göz alıcı animasyon stil(ler)i için gelin, ailenin kıymeti, grup çalışması ve kendine inanmakla ilgili hoş bir öykü için kalın.

Spider-Man: Into the Spider-Verse 26 Haziran’da geliyor!”

Spider-Verse sinemasında, Shameik Moore tarafından seslendirilen genç Miles Morales’in çoklu evrenlerdeki tek ağkafa olmadığını keşfetme ve çoklu kozmosları kurtarma öyküsü anlatılıyor. Bu misyonda kendisi yalnız değil, O’na öbür bir kozmosun yıkılmış durumdaki Spider-Man’i Peter Parker (Jake Johnson), Hailee Steinfield’in seslendirdiği ve çizgi romanlarda büyük sansasyon yaratan Gwen Stacy/Spider-Gwen, Marvel kahramanlarının insansı hayvanlardan oluştuğu cihandan gelen domuz Spider-Ham (John Mulaney), robot bir örümcek kullanan Peni Parker (Kimiko Glenn), Nicholas Cage’in canlandırdığı, muhtemelen çizgi roman tarihinin en travmatik Spider-Man’i olan Spider-Man Noir eşlik ediyor. Ayrıyeten Bryan Tyree Henry’yi Jefferson Davis olarak, Liev Schrieber’i de Kingpin olarak görüyoruz.

Çizgi roman tarihinin en büyük markası olan Spider-Man'in (üzgünüm Batman hayranları) animasyon sineması, başarısıyla bir Gwen Stacy sinemasına ve bir de televizyon serisine öncülük edecek. Her iki imal da şu anda geliştirme etabında.

Başa dön tuşu