Spotify’ın Hikayesi Televizyon Dizisi Olacak

Ünlü girişimcilerin ve teşebbüslerin çeşitli biyografik üretimlere husus olmasına nadiren de olsa rastlıyoruz. Facebook’un, Steve jobs’ın ve diğer şahısların ve kurumların öykülerini izlemiştik. Artık sıra Spotify’da üzere gözüküyor.

The Hollywood Reporter’a nazaran The Baijay Group bünyesinde bulunan Yellow Bird UK, Spotify’ın öyküsünü dizi haline getirmeyi amaçlıyor. Dizi için Spotify Untold kitabının temel olabileceği söyleniyor. 

Dizi, basın açıklamasına nazaran “müzik firmalarına baş tutan gizemli teşebbüsün bugün nasıl müzik dinlediğimizi değiştirmesini ve Wall Street’i ele geçirmesini” husus alacak. Kıssa, ‘egolar, mahzurlar ve ihanetle dolu bir yolculuk’ olarak tanımlandı.

Seri, Spotify’ın inişli çıkışlı seyahatini, Apple Music ile olan rekabetini merkezine alacak. (Yani yeni bir aktörü Steve Jobs olarak görebiliriz.) 

Yellow Bird’den Berna Levin, Spotify Untold’un imkansızı ve hayal edilemeyeni başarmanın son kıssası olacağını söylüyor. Üretimi müzik sanayisinin dinamik arenasında çağdaş bir Hz. Davut – Golyat öyküsü olarak isimlendiren Levin, yapıtı gençliğin şurası sisteme meydan okumasının gerçek öyküsü olarak tanımlıyor. Gerçekliğin kurguya her alanda üstün geldiğini söyleyen Levin, vaktimizin en büyük ve en şaşırtan teknolojik ilerlemelerinden birini bahis edineceklerini söylüyor. 

Dizinin ilham kaynağı olan kitabın muharrirleri olan Sven Carlsson ve Jonas Laijonhufvud, seride danışman olarak katkı sağlayacak. Üretimci koltuğunda Berna Levin oturacak.

Başa dön tuşu