The Purge Serisinin Beşinci Filmi 2020 Yılında Geliyor

The Purge serisinin birinci sineması vizyona girdiğinde oldukça tartışma yaratmıştı. Bir geceliğine toplumdan cürüm kavramının ayıklandığı, bu güne The Purge isminin verildiği bu sinema serisinde korku/gerilim ögesi ön plana çıkıyordu.

Serinin yaratıcısı, müellifi ve birinci üç sinemasının direktörü olan James DeMonaco, yeni bir The Purge sineması senaryosu kaleme aldı. Sinemanın yapımcılığını ise Jason Blum, DeMonaco ve Sebastien K. Lemercier üstlenecek. Sinemanın direktörü ise daha sonra açıklanacak.

DeMonaco, daha evvel Entertainment Weekly mecmuasına verdiği röportajda bu sinemayla birlikte serinin sona ereceğinin işaretini vermişti. Muhtemelen serinin sonu olacak olan sinemanın aklında bulunduğunu söyleyen sanatçı, sinemanın senaryosunu yazdı.

The Purge serisi, son yıllarda Amerikan toplumundan farklı reaksiyonlar alıyor. Marketlerde sürpriz yumurta satmanın yasak fakat silah satışının özgür olduğu enteresan bir yapıya sahipler. O nedenle sinema toplumun farklı kesitlerinde farklı yansılar uyanmasına sebep oluyor.

Son The Purge sineması 10 Temmuz 2020’de vizyonda olacak.

Başa dön tuşu