Tüm zamanların en çok hasılat yapan 10 filmi!

10. Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 (2011)
Harry Potter ve Mevt Yadigârları: Kısım 2, J. K. Rowling’in tıpkı isimli kitabından iki kısım olarak uyarlanan ve fantastik sinemaların ikincisi, Harry Potter sinema serisinin ise sekizinci ve son sineması.

Harry, Ron, ve Hermione, Horcrux’ları yok etmek çabalamaya devam etmektedir. Lakin, mistik Mevt Yadigarları ortaya çıkar ve Voldemort onların vazifesini öğrenir. Üçlü için şiddetli bir gayret başlamıştır ve hayatları birdaha eskisi üzere olmayacaktır.

Dünya geneli gişe hasılatı: 1,341,511,219$

9. Black Panther (2018)
Black Panther, Marvel kurgusal kozmosunun 16 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren on sekizinci Marvel Sinematik Cihanı harika kahraman sinemasıdır. Sinema Ryan Coogler tarafından yönetilmektedir. Black Panther rolünü Chadwick Boseman canlandırmaktadır. Karakter birinci kere Captain America: Civil War sinemasında görünmüştür.

T’Challa, babasının vefatından sonra Wakanda Hükümdarı olmuştur. Hak ettiği tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri düzeyde olan halkına geri döner. Fakat güçlü bir eski düşman tekrar ortaya çıktığında, T’Challa’nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm dünyanın yazgısını tehlikeye atan fecî bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve ömür biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü özgür bırakmalıdır. Bakalım T’Challa bunu başarabilecek midir?

Dünya geneli gişe hasılatı: 1,346,913,161$

8. Avengers: Age of Ultron
Yenilmezler: Ultron Çağı, Marvel Comics’in tıpkı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan ve Mayıs 2015’te vizyona giren on birinci Marvel Sinematik Kozmosu üstün kahraman sineması.

Bu sinemada başka sinemalardan farklı olarak bütün kahramanların dahil edildiğini görüyoruz. Bu sefer Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Her bir kahramanın şahsî ömrüne ve ortalarındaki bağlara vurgu yapmayı hedefleyen sinemada, Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yine başlatmak ister ancak bu hiç de kolay olmayacaktır. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yine bir ortaya gelir. Ultron ismiyle bilinen James Spader ise bütün acımasızlığıyla ilerlemekte ve insanoğlunun soyunu tüketmek için müthiş planlar yapmaktadır.

Dünya geneli gişe hasılatı: 1,405,403,694$

7. Furious 7 (2015)
Hızlı ve Öfkeli 7, 2015 yılında vizyona giren Amerikan aksiyon sineması. Süratli ve Öfkeli sinema serisinin yedinci kısmıdır. Sinemanın müellifi Chris Morgan’dır ve direktör koltuğunda James Wan vardır.

Paul walker’in vefatından sonra merakla beklenen süratli ve öfkeli 7 sinemasında tüm sahnelerde oynaya paul ailesini korumak için jason ile dayanılmaz bir savaşa sahne veriyor. Takım yeniden o harika arabaları ile büyük bir kovalamaca içerisine gireceklerdir.

Dünya geneli gişe hasılatı: 1,516,045,911$

Başa dön tuşu