Yeni Avengers Filmi Neden Duyurulmadı?

Marvel, 23 sinemadan oluşan ve Spider-Man: Far From Home ile sona eren Infinity Saga’nın akabinde yeni devirde yayınlayacağı üretimleri San Diego Comic-Con’da duyurmuştu. 

Kevin Feige, Avengers 5 olabilecek rastgele bir sinema paylaşılmasa da gelecekte bu biçimde bir sinema çekileceğine dair sinyaller verdi. Ellerinde Falcon and Winter Soldier dizisinin, WandaVision’un olduğunu söyleyen Feige, WandaVision’da Monica Rambeau’yu göreceğimizi söylüyor. 

Scott Derrickson’ın çekeceği Doctor Strange in the Multiverse of Madness sinemasında, Dr. Strange ve Scarlet Witch güçlerini birleştirecek. 

Feige, aktiflikte yaptığı Phase 4 açıklamasında, tıpkı 5 yıl evvel Phase 3’ü açıklarken olduğu üzere, lansman sırasında bu kısımda yer alacak bütün üretimleri duyurduğunu söyledi. Tekrar de, her vakit değişiklikler olabileceğini söylemeyi de ihmal etmedi. 

Marvel Sinematik Evreni’nin resmi olarak duyurulan sinemaları dışında Captain Marvel 2, Black Panther 2, GotG Vol. 3, Fantastic Four ve X-Men yine çekimleri yer alacak.

Kevin Feige'nin açıklamalarını manalandırmak gerekirse; birinci Avengers takımı toplanmadan evvel Marvel, karakterlerin solo sinemalarını vizyona sokmuş, seyircilerin karakterleri tanımasını sağlamış, daha sonra da büyük bir felaket karşısında tüm kahramanları bir ortaya toplamıştı.

Aslında şu anda MCU’da yavaş yavaş yeni bir Avengers takımı toplanıyor. Çizgi romanlarda kurucu grupta yer alan birçok karakteri sinemalarda görmemiz imkansız olsa da, o grubun takımı kıssa içerisinde değişiyor. Marvel de Phase 4’te benzeri bir yol izleyip sonuncu grup için taban hazırlayabilir.

Başa dön tuşu