Yeni Joker Filminin 18+ Olacağı Resmileşti

Joaquin Phoenix’in başrolde yer aldığı ve Todd Phillips’in direktör koltuğunda oturduğu Joker sineması, sinemanın resmi internet sitesinde R Rated ya da öbür bir deyişle 18+ olarak derecelendirildi. Sinemanın 18+ olmasının nedeni olarak üretimde kanlı şiddet, rahatsız edici davranışlar, kaba bir lisan ve cinsel imajların yer alması gösterildi.

Amerikalı komedyen, oyuncu ve müellif olan Marc Maron, Joaquin Phoenix’in canlandıracağı Joker karakteri şimdi ‘yaratılış’ basamağındayken sinema için, “Zihinsel hastalığa sahip birinin Joker’e dönüştüğü bir karakter çalışması” demiş ve “Özel bir bakış açısı sunan samimi ve mert bir film” diye eklemişti.

Joker karakteri kelam konusu olduğunda aklınıza direkt olarak Batman geliyor olabilir. Fakat bu sinemanın DC evreninden büsbütün bağımsız olacağını söyleyebiliriz. Evet, karakterimiz tekrar Gotham’ın tekinsiz sokaklarında olacak fakat üretim, bir muhteşem kahraman sineması sunmak yerine Marc Maron’un da dediği üzere ruhsal problemler yaşayan ‘sıradan’ bir adamın Joker’e evrilmesini anlatacak.

Daha evvel Galaksinin Koruyucuları ve Deadpool sinemaları için standart çizgi roman sinemalarından ‘farklı ve benzersiz’ diyen Michael E. Uslan, bu sefer Joaquin Phoenix’in Joker’i için bu sıfatı kullandı. Michael E. Uslan’ın The Dark Knight da dahil olmak üzere pek çok Batman sinemasının başında olduğunu düşünürsek Joker hakkındaki yorumlarının kıymetli olduğunu düşünebiliriz.

Yeniden yorumlanmış bir Joker karakteri göreceğimiz DC evreninden büsbütün bağımsız Joker sinemasında Joaquin Phoenix’e Robert De Niro, Zazie Beetz, Shea Whigham üzere isimler eşlik edecek. Todd Phillips’in direktörlüğünü üstlendiği sinema, 4 Ekim 2019 tarihinde seyircilerle buluşacak. Sinemanın 2 saatin üzerinde olacağını hatırlatmakta yarar var. Pekala siz, Joaquin Phoenix’in Joker’i hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce usta oyuncu, Jared Leto’dan daha yeterli bir iş çıkarabilecek mi?

Başa dön tuşu