Super Mario Bros Filminden Daha Önce Yayınlanmamış Sahne

Super Mario Bros sineması, dünyanın en garip sinemalarından bir tanesi olarak anılıyor. Nintendo’nun meşhur oyununun popüleritesinden faydalanmak isteyen Hollywood Pictures, sinemaya oyunla ilgili sıkıştırabilecekleri kadar çok referans sıkıştırmaya çalışmış, bunu da çok absürd ve sürreal bir biçimde yapmıştı. Sinema gişede çok başarılı oldu lakin garip yapısıyla da her vakit tartışmaların odağında yer aldı. 

Super Mario Bros: The Movie Archive isimli bir site, sinemanın imalcisi Roland Joffe’nin konutundan gelen VHS kasetleri açık artırmada satın almayı başardı. Bu kasetlerden biri, sinemanın daha evvel hiçbir yerde yayınlanmamış 15 dakikalık bir kısmını da içeren, düzenlenmemiş kopyasını barındırıyordu. Bu sahnelerden bir tanesi internette yayınlandı. 

Bu kesilen sahne, Mario ve Luigi’nin King Koopa tarafından yönetilen alternatif Mario cihanına geçmesinden öncesini ve rakip tesisatçı çetesiyle olan müsabakasını içeriyor. 

Kesilen sahnedeki imajlar şimdi dijital ortama aktarılma ve işlenme sürecinde. Daha sonrasında görüntüdeki imajlar paylaşılacak. 

Aşağıdaki görüntüde, kesilmiş sahneden ufak manzaraları ve ayrıntı bilgilerini bulabilirsiniz. 

Başa dön tuşu